Katarzyna Błaszczyk

Od 9 lat pracuję jako prawnik, w tym od trzech jako adwokat. Miałam okazję współpracować z kilkoma poznańskimi kancelariami adwokackimi i zdobyte w ten sposób doświadczenie zawodowe uważam za nieocenione.
Gdybym miała niczym Hemingway zawrzeć historię swojego życia w sześciu słowach, ujęłabym to tak: „Panie Boże, dlaczego stworzyłeś mnie ambitną?"

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyłam trzyletnią aplikację adwokacką przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej, w 2017 roku złożyłam egzamin zawodowy. Do lutego 2020 roku byłam wpisana na listę adwokatów tej Izby, a obecnie działam na terenie Izby Bydgoskiej.

Świadczę pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i karnego, a także prawa kanonicznego – w zakresie stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Sądownictwo i Administracja w Kościele na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Skończyłam również półroczny kurs dokształcający z zakresu Kanonicznej Praktyki Sądowej, również na UKSW. Posiadam także uprawnienia doradcy obywatelskiego.

W niedalekiej przyszłości, wraz z Collaborative Law Polska planuję poszerzyć zakres usług kancelarii o „rozwody wypracowane”, w których skomplikowane sprawy rodzinne próbuje się rozwiązywać jeszcze na etapie przedsądowym, przy wsparciu psychologa, terapeuty, doradcy podatkowego, czy osoby duchownej. To właśnie prawo rodzinne znajduje się w sferze moich szczególnych zainteresowań. Życie nauczyło mnie, że praktyka zawodowa i solidne przygotowanie merytoryczne w sprawach rodzinnych nie zawsze wystarczają. Sprawy rodzinne albo się „czuje”, albo nie. Gdzieś po drodze złapałam tego bakcyla i staram się nieść pomoc prawną w tej delikatnej materii. W tym roku wraz z rodziną opuściłam na dobre Poznań, na szczęście nie uciekłam w Bieszczady. Mieszkam i pracuję na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jestem entuzjastką dobrego jedzenia (o ile ktoś przygotuje je za mnie). W wolnych chwilach daję upust swoim zapędom literackim – obecnie na moim blogu.

Shopping Cart